Zabezpečujme príliv a regulujme odliv hráčov v "podmnožinách"

Autor: Erik Príbeli | 27.8.2013 o 20:42 | (upravené 27.8.2013 o 21:09) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  37x

Celý systém funguje na matematickom princípe veľkej množiny A a podmnožín a, b, c. Platí to aj v ľadovom hokeji. Množina A v tomto prípade predstavuje celkový počet registrovaných hráčov ľadového hokeja v danej krajine. Do podmnožiny (a) patria hráči nad 20 rokov (tzv. seniori). Podmnožina (b) je tvorená hráčmi do 20 rokov (tzv. mládežníkmi). Patria sem chlapci i dievčatá. A podmnožina (c) obsahuje hokejistky. Osobitú množinu tvoria potenciálni hokejisti, ktorí sú ešte len budúcnosťou a nikto nevie koľko ich bude.

Podľa nového výskumu IIHF, za posledné obdobie na Slovensku do veľkej množiny A pribudlo 196 hokejistov. Pre niektorých je to číslo nedostačujúce, no musíme si uvedomiť v akej situácii sa nachádzame a aké ďalšie faktory na to vplývajú. Nie vždy je dôležité postavenie v určitom rebríčku resp. aká "menej vyspelá" krajina je pred nami.

Dôležité je, že aj napriek zužovaniu podmnožiny (a), množina A stále rastie. Počet seniorov na Slovensku totiž ďalším rokom klesol. Aj keď tohtoročných mínus 16 seniorov, nie je tak veľmi kritických. Predsa by sa však lepšie dýchalo, keby príliv mládežníkov prechádzajúcich z vekovej kategórie do 20 rokov medzi seniorov bol väčší ako odliv hráčov, ktorým skončila platnosť registrácie a už sa ju ďalej nepokúšaju predĺžiť alebo ukončili hokejovú kariéru.

Mládežnícka podmnožina zaznamenala úspešný rok, pretože príliv nových hráčov zabezpečil nárast mládežníkov o 178 hráčov aj napriek odlivu hráčov prechádzajúcich vekovo medzi seniorov alebo hokejistky. Počet mládežníkov u nás sa zastavil momentálne na čísle 6 754. Samozrejme ďalšou vecou je ako sa s mládežou pracuje.

Podmnožina hokejistiek tiež dosiahla kladný výsledok. Ich počet narástol na číslo 451 z čoho môžme byť len radi. Už nám zostáva len veriť, aby ženský hokej na Slovensku mal svoju popularitu aj v hľadisku medzi divákmi.

Na záver už len dodám presvedčenie, že počet registrovaných hráčov na Slovensku bude ďalej stúpať a v poradí krajín preskočíme Japonsko či Rakúsko. Pomôcť nám k tomu môže 13 nových zimných štadiónov, postavených za posledné obdobie. Už budúci rok by sme preto mohli mať snáď aj cez 10 000 registrovaných hokejistov.

Hlavne, aby nové štadióny spĺňali pravidlá SZĽH, aby na nich bolo možné hrať aj súťaže, pretože každý mladý hráč, ktorý chce byť hokejistom chce okrem tréningu na ľade aj hrať súťažné zápasy. Verím teda, že tieto nové štadióny spĺňajú kritérium s minimálnymi rozmermi ľadovej plochy, pretože ak sa má na nových štadiónoch uskutočňovať len verejné korčuľovanie, potom je výstavba týchto plôch podľa môjho názoru zbytočná.  Pekný večer!!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?